AVATAR 2 FİLMİ NE ZAMAN YAYINLANACAK ?

Avatar_2_Sinema_Filmi

Gişe rekortmeni olan film Avatar’ın 2.filmi gelecekmi ? Ne zaman gelecek. Merak konusu olmuştur.

James Cameron’ın fenomen olan bilim kurgu filmi Avatar, yıllar sonra geri dönmeye ve 2.filmiyle bizi yeniden muhteşem gezegen Pandora’ya götürmeye hazırlanıyor. Filmin resmi Twitter hesabından  Sigourney Weaver ve Joel David Moore tarafından canlandırılan karakterlerin tekrar geri döneceklerini gösteren bir fotoğraf paylaşıldı.

 

Çekim özellikleri,konusu ve hikayesinin geçtiği efsanevi yerler ile sinema dünyasında yepyeni bir dönemin kapılarını açan Avatar, bu alanda devrimci bir film olma özelliğini barındırıyor. Üç boyutlu (3D) sinema tekniği ile çekilen efsanevi film, unutulmaz filmler arasına girmeyi başarmıştır.

Avatar 2’nin konusu ne olacak?

Avatar 2’de Jake, Neytiri ve çocuklarının hikayesi anlatılacak.

Cameron ve Disney avatar’ın 2.filmi için uzun süredir çalışıyorlardı.Çekimleri Yeni Zellanda’da yapılan Avatar 2 tüm dünyayı etkileyen korona pandemisi yüzünden geçtiğimiz aylarda çekimlere ara vermek zorunda kalmıştı. Ancak bugün film’in resmi Twitter hesabından fotoğraf paylaşınca hayranlarını oldukça heyecanlandırdı.

Avatar 2’de yıllar sonrasını anlatacağını biliyoruz.çünkü Cameron, 2016 yılında verdiği bir röportajda, Avatar 2’nin  Jake, Neytiri ve çocuklarını konu alacağını söylemişti. Dr. Grace Augustine karakteri ilk filmde  ölmüş ve ruhu hayat ağacına gitmişti.Karakteri canlandıran Weaver, daha önce yaptığı açıklamada Avatar 2’de farklı bir karakteri canlandıracağını söylemişti.

Cameron’dan yapılan açıklamada Avatar serisini 5 film çekmeyi planladıklarını belirtmişti.Her ne kadar korona virüsü nedeniyle aksaklıklar olsada Avatar 2’yi 27 Aralık 2021‘de izleyicelerle buluşturmayı hedefliyorlar.Onun arkasından Aralık 2023’te 3.filmi Aralık 2025’de 4.filmi Aralık 2027’de 5.filmi gösterime girmesi planlanıyor.Gişe rekorunu AVENGERS: END GAME kaptıran Avatar‘ın tekrardan bu rekoru ele geçirecekmi büyük merak konusu. Bunu öğrenmek için henüz erken önümüzde uzun bir süre daha beklememiz gerekiyor.

82 thoughts on “AVATAR 2 FİLMİ NE ZAMAN YAYINLANACAK ?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: