Efsane Dizi Battlestar Galactica

Sizlere bu yazımızda evde can sıkıntısından patlayan ne izleyeceğini bilmeyen yada yeni bir dizi arayanlar için efsane dizi Battlestar Galactica ‘dan bahsedicez.

Battlestar Galactica

Bu diziyi birçoğumuz izlemiştir ; aslında film yada dizi izlemeyi seven insanların asla kaçırmayacağı bir dizidir !

Sizlere bu yazımızda dizi hakkında bilgiler paylaşıcaz. Battlestar Galactica aslında dizi ilk olarak 1978 yılında yapılmıştır. 1978 -1980 yıllarından sonra devam dizisi çekilmeyen dizi o kadar popüler olmuştuki hayranları kendi aralarında kıyafetler dikip buluşuyorlarmış. Tabi bu arada kitap satışındada yüksek bi patlama gerçekleştirmişler.

20 yıl geçmesine rağmen popülerliğini kaybetmeyen dizi yeni döneme ve modernize edilmiş haliyle 2000 li yıllarda tekrardan çekilmeye başlandı. Bazı fikir ayrılıklarından dolayı aksayan efsane dizi Battlestar Galactica 2004 yılında yeni haliyle yayınlandı. Beklenildiği gibi çok popüler olmuştu dizi.

Battlestar Galactica Konusu

Battlestar Galactica

  1. kolonide yaşayan insanlar kendi yarattıkları üstün zekalı robotlar yani saylonlar ile büyük savaştan sonra 40 yıldır barış halindeydiler. Ancak Saylonlar kendilerini dahada geliştirip sinsi bir saldırıyla kolonilerin bütün savunma sistemlerini etkisiz hale getirerek 12 koloniye nükleer saldırı başlatmışlardır.

Saylonlar aslında insanlar tarafından yapılmış yapay zekaya sahip robotlardır. Zamanla kendi bilinçlerine sahip olan bu robotlar insanoğluna karşı örgütlenerek savaş açmışlardır.

Saylonlar zamanla kendilerini o kadar geliştirmişlerki insanlara benzer bir vücut halini alabiliyorlardı. Bu sebepten kimin saylon kimin insan olduğunu ayırt etmek çok zordu. 12 koloni’nin patlatılmasından sonra insanoğlu saylonlar tarafından yok edilmek için uzayda sürekli takip edilmektedir.

İnsanlığın tek umudu asıl görevi savaşcı taşımak olan ama zamanla müzeye çevrilen gemi Battlestra Galactica olacaktır. Tüm Kolonilerin bombalanmasından sonra hayatda kalan tüm insanları toplayan bu gemi insanlığın son umududur.

Ama Battlestar Galactica Saylonlara karşı yeterli silah ve adam gücüne sahip değildir. bu nedenle hayatda kalan insanlarla beraber uzayda sıcramalar ( ışık hızı) yaparak kaçmaya çalışırlar.

Hayatda kalmaya çalışan insanlar kendilerine yeni bir ev aramaktadırlar. Ve aranan o ev insanlar için son sığınak dünya olacaktır.

Gerek konusu gerek kurgusuyla sizleri ekrana kitleyecek ve asla bitmesin diyeceğiniz bu diziyi henüz izlemediyseniz izlemenizi tavsiye ederim. İyi seyirler…

 

72 thoughts on “Efsane Dizi Battlestar Galactica

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: