Riddick 4: Furia Geliyor!

Bilim kurgu kategorisinin en sevilen serilerinden biri olan Riddick, beyaz perdedeki sinema hayatı 2000 yılında Pitch Black adındaki bir filmi ile başlamıştı. 2004 yılında ve 2013 yıllarında vizyona giren iki devam filmi ile devam eden bu seri, aradan geçen uzunca bir süreden sonra tekrardan hayranlarının karşısına çıkmaya hazırlanıyor.

Uzun yıllardır hayranları tarafından beklenen Riddick 4: Furia filmi hakkında izleyicilerini heyecanlandıracak birkaç gelişme yaşandı. Serinin ana karakteri Amerikalı aktör Vin Diesel; kendi Instagram hesabı üzerinden yaptığı paylaşımda, yeni filmin seneryosunun neredeyse tamamlandığını ve yakın zamanda eline geçeceğini söyledi.

Riddick Serisi:

Başrolünü ve yapımcılığını Diesel’in üstlendiği bu seri, insanüstü özelliklere sahip olan bir anti-kahraman Riddick’in hikayesini anlatıyor. Karanlıkta görmesini sağlayan ama yoğun ışığa karşı savunmasız hale getiren gözleri ile çokça bilinen bu karakter, Güneş’ten korunmak için özel bir renkli gözlük kullanmak zorunda kalıyor.

Bu serinin yönetmenliğini ve senaristliğini David Twohy’nin üstlendiği ilk Riddick filmi, karakteri tehlikeli bir suçlu olarak tanıtmıştı. Bir grup yolcusuyla birlikte ilerleyen gezegenler arası kargo gemisi, bir meteor yağmuru yaşanması sonucu arızalanarak ıssız bir gezegene düşer ve hayatta kalan yolcuları koruma görevi ise uzay gemisinde taşınmakta olan mahkum Riddick’e kalır.

Riddick 4: Furia’nın Konusu Hakkında:

Riddick 4: Furia Geliyor!

Pitch Black; 23 milyon dolarlık bir bütçeyle 53 milyon dolardan fazla hasılat yapmayı başardı. 2003 yılı ve 2014 yıllarında vizyona giren devam filmleri ise sırasıyla 115 ve 98 milyon dolar gişe hasılatı elde etmeyi başarmıştı. Aksiyon ve bilim kurgu öğelerinin tek filmde toplandığı bir seri olan Riddick; dördüncü devam filminde seneryo ve sinematografisiyle çok iddialı bir yapım olarak karşımıza çıkmaya hazırlanıyor.

Yukarıda belirtilen yıllar içerisinde serinin başrolünü ve yapımcılığını üstlenen Diesel, Riddick 4: Furia’nın senaryosunun hazır olduğunu ve yakın zaman elinde geçeceğini söylüyor. Bununla birlikte, filmin ana konusu hakkında henüz birşey açıklanmadı, ancak yeni detaylar yakın zamanda geleceğe benziyor.

Riddick 4: Furia Geliyor!” yazımızın sonuna geldik. Buraya Tıklayarak başka bir yazımıza göz atabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: