ÜNLÜ KİTAP VE FİLM SERİSİ PERCY JACKSON’IN DİZİSİ YAPILIYOR

Filmleri çok fazla tutulmasada kitaplarıyla büyük hayran kitlesine sahip olan Percy Jackson’ın şimdide dizisi geliyor.

Kitapların yazarı olan Rick Riordan Percy Jackson‘ın dizisinin yapılacağını duyuran kişi oldu.

Sevilen kitap serisi olan Percy Jackson daha önce filmleri yapılmıştı.Şimdi ise karşımıza dizisi geliyor. Kitapların yazarı olan Rick Riordan tarafından duyurulan dizi geçtiğimiz yıl yayın hayatına başlayan çevrimiçi yayın platformu olan Disney plus’da yayınlanacağını bildirdi.

Bu dizi projesini bir video ile duyuran Rick Riordan filmlerde yapılan hataların dizide kesinlikle yapılmayacağını belitti.

Disney Plus’ta yayınlanacak yeni dizi için henüz çok fazla bilgi mevcut değil.Yanlız Mandolorian gibi bir diziyle Star Wars evreninde iyi şeyler yapan Disney çok fazla hikaye ve evrene sahip olan Percy Jackson’la muhteşem şeyler yapacağı kesin gözüyle bakılıyor.

Sinema’ya 2 filmle aktarılan Perck Jackson Yunan mitoloji tanrısı Posedion’un yarı tanrı oğlu olan Percy Jackson!ın başından geçen olaylar anlatılmaktaydı.Yunan ve yarı tanrıların içinde bulunduğu kitap serisi 5 kitap’dan oluşmaktadır.

İlk film olan Perck Jackson & The Olympians dünya çapında 230 milyon dolar gelir elde etti. İkinci film olan Percy Jackson & Sea Of Monsters dünya genelinde 200 milyon doların altında hasılat elde edilmiştir. her ne kadar Marvel ve Harry Potter serileri gibi olmasada Percy jackson hayranları filme ilgi göstermiştir.

Korona pandemisi yüzünden henüz dizinin çekimleri ne zaman başlayacak  kesin bir bilgi bulunmamaktadır. Sanırım biraz daha beklememiz gerekecek.Diziyle ilgili gelişmeler oldukça sizlerle paylaşmaya devam edicez.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: