Korona Virüs Vuhan’da Yeniden Görüldü!

Korona virüs, Vuhan kentinde 3 Nisan’dan beri ilk kez yeni vaka görüldüğü Açıklandı.

Çin’in Wuhan kentinde 3 Nisan’dan bu yana ilk kez yeni korona virüs vakası tespit edildiği açıklandı.

Çin Ulusal Sağlık Komisyonu 9 Mayıs itibarıyla ülkede 14 yeni Kovid-19 vakası görüldüğünü yetkililer tarafından bildirildi.

 

İlk Korona Virüs Nasıl Ortaya Çıktı ?

İnsanlar korona virüsleri ilk olarak 1960’ların ortasında tespit etti ve günümüzde görülen korona virüs evrimleşmiş halidir. Günümüzdeki korona virüsün adı Kovid-19  olarak adlandırılıyor ve dünyanın her yerinde görülmekte. Aşısı ise halen bulunamıyor sebebi ise virüs sürekli olarak evrimleşiyor.

Koronavirüs” adı , taç veya halo anlamına gelen Latin koronadan türetilir ve elektron mikroskobu altında virionların karakteristik görünümü temsil eder. kraliyet tacı veya güneş korona anımsatan bir görüntü. Bu morfoloji , virüsün yüzeyini dolduran ve konak tropizmi belirleyen proteinler olan viral sivri peplomerler tarafından oluşturulur.

Çin’de 28 Nisan’dan günümüze kadar en yüksek günlük Kovid-19 vaka artışı olduğu bildirilirken, yeni vakaların görüldüğü yerlerde SARS-CoV-2′nin dünya üzerinde ilk görüldüğü yer olan Wuhan kentinin de olduğu açıklamalarda bildirildi.

Çin geçtiğimiz perşembe günü Wuhan dahilinde ülkedeki tüm bölgeleri korona virüs açısından düşük riskli olarak ilan ettiğini açıklamıştı.

Ancak pazar günü ülkedeki vakalar yeniden artmaya başladı. Ülkedeki Jilin vilayetindeki Shulan kentinde 11 kişide yeni korona virüse rastlandı.

Kentin Kovid-19 risk seviyesi orta düzeye çıkarılırken salgın kümesinin 7 Mayıs’ta korona virüs pozitif bir hastanın aile üyeleri ve hasta ya da yakınlarıyla temas eden diğer kişiler olduğu belirtiladi.

Çin Ulusal Sağlık Komisyonu’nun yaptığı açıklamalarda, Wuhan’da 3 Nisan’dan günümüze kadar kayıtlara geçilen ilk korona virüs hastasının daha önce hastalık belirtisi göstermeyen, asemptomatik bir hasta olduğunu bildirdi.

Çin’de virüs belirtisi göstermeyen hasta sayısı da 1 Mayıs’tan beri en yüksek seviyesine ulaşarak 20 yeni vaka olarak açıklandı. Ancak Kovid-19 kaynaklı yeni ölüm bildirilmedi.

ilk olarak Kovid-19‘un ortaya çıktığı Çin ülkesinin ana karasında toplam Kovid-19 vaka sayısı 82 bin 901’e yükselirken, çin’de bugüne kadar virüs nedeniyle 4 bin 633 kişi hayatını kaybettiği, virüse yakalanan 78 bin 120 kişinin iyileştiği açıklandı.

91 thoughts on “Korona Virüs Vuhan’da Yeniden Görüldü!

  1. There are certainly lots of details like that to take into consideration. That could be a nice point to convey up. I provide the thoughts above as normal inspiration however clearly there are questions just like the one you convey up the place the most important factor shall be working in honest good faith. I don?t know if greatest practices have emerged round things like that, but I’m sure that your job is clearly recognized as a fair game. Both girls and boys really feel the influence of only a moment’s pleasure, for the remainder of their lives.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: