MİLLİ EĞİTİM BAKANI AÇIKLADI. OKULLAR NE ZAMAN AÇILIYOR

Korona pandemisi ilk olarak ülkemizde 11 Mart günü ortaya çıkmıştı.Bununla birlikte birçok alanda önlemler alındı.Bu önlemlerden bir taneside 13 mart’da okullara ara verilerek uzaktan eğitime geçilmesiydi.

Bugün bu konuyla ilgili Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk bu süreçle ilgili yeni açıklamalar yaptı.

Bilindiği üzere, tüm dünyada etkili olan korona pandemisi yüzünden  tüm dünyada ve ülkemizde sıkı önlemler alındı. Bu önlemlerden biride okulların 13 Mart tarihinde kapatılmasıydı. Okulların kapanmasıyla birlikte tüm öğrenciler uzaktan eğitime sistemine geçtiler. hatda bu sistemle uzaktan sınav olmaya başladılar.

İlk önce okulların açılmasını 30 nisan olarak kararlaştırılmıştı, malesef salgının tehlikesi geçmediği için ileri bir tarihe ertelenmişti.Bu sebeple doğal olarak öğrenim gören öğrenciler ve velilerin okulların ne zaman açılacağını merak etmektedirler.

Okulların ne zaman açılacağı ile ilgili Milli Eğitim Bakanı açıklamalarda bulundu.

İşte Milli eğitim Bakanı Ziya Selçuk’tan açıklamalar

Bugün Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk okulların açılmasıyla ilgili yeni bir açıklama yaptı. Okullar ne zaman Açılacak sorusunun şuan tek cevabı olduğunu belirten bakan şunları aktardı.

Okulların açılması demek 18 milyon öğrencinin ve 1milyon velinin evden çıkmaları demek buda hastlığın bulaşma riskini çok arttıracaktır. Bu bir toplum sağlığı meselesidir.bu nedenle bilimsel verilere göre hareket etmemiz gerekiyor dedi.Her tarih için hazır olduklarını aktaran bakan okulların ne zaman açılacağının tek cevabı olduğunu bildirdi.

Çocuklarımızın, öğretmenlerimizin ve ailelerimiz için en güvenli zamanda en güvenli şekilde açılacak. Bu güvenli tarihide bizlere bilimsel veriler vericek dedi.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: