SÜPER LİG MAÇLARI NE ZAMAN OYNANACAK? FUTBOL FEDARASYONU NİHAT ÖZDEMİR TARİHİ AÇIKLADI

Korana virüsü nedeniyle ara verilen 2019-2020 sezonu futbol müsabakalarının akıbeti belli oldu..

Türkiye Futbol Fedarasyonu başkanı NİHAT ÖZDEMİR süper ligin başlama tarihini açıkladı. Yeni tarihlere göre maçlar 12,13,14 Haziranda başlayıp 26 temmuz tarihinde sona erecek. Türkiye futbol fedarasyonunu kararından sonra sağlık bakanı Fahrettin Koca’dan açıklama geldi. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca süper ligin başlaması kararında sorumluluğun Türkiye Futbol Fedarasyonunda olduğunu söyledi.

Türkiye Futbol Fedarasyonu NİHAT ÖZDEMİR süper lig’in başlama tarihlerini açıkladı.

TFF başkanı Nihat Özdemir süper lig’in başlangıcı hakkında elimizde değişik senaryolar mevcut olmakla birlikte süper lig, 1.lig, 2.lig, 3.lig ve bölgesel amatörler liglerin başlangıç tarihini 12,13,14 haziran olarak belirlediklerini söyledi.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’dan açıklamalar

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Türkiye Futbol Fedarasyonu’nun verdiği karar doğrultusunda liglerin 12 haziranda başlaması hakkında önemli açıklamalarda bulundu.

Bilim Kurulu’nda görüşülen Türkiye Futbol Fedarasyonu  kararıyla ilgili herhangi bir görüşmemiz olmadı bugün. Özellikle futbol cok hassas bir konu. Geniş kitleleri ilgilendiren bir alan. Burada kararı vermesi gereken kurumun federasyonun olduğunun söylemiştim. Federasyonun özgür iradesiyle kendi kararını verebileceğini söylemiştim. Biz bu zamanda  federasyonun bir sağlık kurulu olduğunu biliyoruz. Kendilerinin bir çalışması olduğunu da biliyorduk. Bu karardan sonra sorumluluk da federasyonundur dedi.

NİHAT ÖZDEMİR’İN AÇIKLAMLARI

Devletimizin aldığı kararlarla birlikte sportif alanda  dünyada en hızlı şekilde tedbir alan ülkelerin başında geliyoruz. 11 Mart’ta ilk vakanın görülmesinin ardından, maçlarımızı seyircisiz oynattık. İlk ölümlü vakalar sonrasında ise liglerimizi ertelemek zorunda kaldık.

Futbolatekrar dönmek  için sağlık kurulumuz bir önemli  çalışma gerçekleştirdi. Tüm tedbirleri içeren geniş çaplı bir protokol hazırlandı, 1. kısmını herkesin bilgisi için kamuoyu ile paylaştık. Müsabaka evresini de en kısa sürede kulüplere ve kamuoyuna duyurmayı hedefliyoruz. Koronavirüs salgını bütün dünyayı sarmış durumda ve 5 ay geçmesine rağmen hala etkisini sürdürmektedir. Bu süreci birlik ve beraberlik içerisinde en az kayıpla atlatmaya çalışıyoruz. Dünyaya örnek bir mücadele gösterdiğimizi düşünüyorum. Her gün daha iyiye gidiyoruzve daha iyiye gideceğiz.

Salgın süresince Türk futbolunun akıbetini düşündük. Kulüplerimizin zarar görmemesi ve bu olaydan daha az zararla atlatmaları  için elimizden geleni yapıyoruz. Gençlik ve Spor Bakanımız Mehmet Kasapoğlu ile sürekli görüştük. Süper Lig kulüpleri kadar diğer alt lig kulüpleriyle de görüşmeler yaptık. UEFA ve FIFA ilede görüştük. Devletimizin tüm kurumlarının desteğiyle bu  sezonu tamamlamayı hedefliyoruz.

 

‘UEFA ŞAMPİYONLAR LİGİ FİNALİ İÇİN…’

İnşallah liglerimizi en güzel şekilde Temmuz ayı sonuna kadar tamamlayacağız. Kazanalara kupalarını sahada verip ve Ağustos ayında ise UEFA Şampiyonlar Ligi finaline ev sahipliği yaparak bu zor sezonu taçlandıracağız.

ANA HEDEFİMİZ SAĞLIK OLACAK’

Elimizde 10 farklı senaryo var. Bunların hepsini bakanlıklarımızla paylaştık. Yarın Sağlık Bakanlığımıza başvuruda bulunacağız ve onların bize verecekleri sistem içinde liglere tekrar başlayıp sezonu bitirmek istiyoruz. Ana hedefimiz ise herşeyden önce sağlıktır. Bunu için en iyi çözümleri bulup yolumuza devam edeceğiz. Ankaragücü takımında bir futbolcumuzda virüs saptanmıştır. Bundan sonraki adımlarımızda Sağlık Bakanlığı ve Bilim Kurulu’nun kararlarıyla devam edeceğiz. Kendi başımıza karar vermeyeceğiz. Sağlık Bakanlığı ve Bilim Kurulu’nun vereceği kararları biz Türkiye Futbol Fedarasyonu Bilim Kurulu olarak kendimizce belirleyip yolumuza devam etmek istiyoruz.

8 thoughts on “SÜPER LİG MAÇLARI NE ZAMAN OYNANACAK? FUTBOL FEDARASYONU NİHAT ÖZDEMİR TARİHİ AÇIKLADI

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: