TÜRKİYE SÜPER LİG NE ZAMAN BAŞLIYACAK?

Korona virüsü nedeniyle ertelenen spor müsabakaları için sağlık bakanı Fahrettin Koca açıklamalarda bulundu..

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Nihat Özdemir ile yaptığı görüşmeden sonra futbol müsabakalarının  tekrardan başlanmasına dair açıklamalarda bulundu.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca futbol müsabakları ile ilgili kararı Türkiye Futbol Fedarasyonun belirleyeceğini söyledi..

Koronavirüs salgını nedeniyle ara verilen futbol ligleri için 2019-2020 sezonuna karar vermeye başlarken Türkiye’de de futbolun geleceği ile ilgili adımlar atılmaya başlandı.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Nihat Özdemir ve Bilim Kurulu üyeleri ile telekonferans yöntemiyle yaptığı toplantıyla ilgili açıklamada bulundu.

Fahrettin Koca, liglerinin devam edip etmeyeceği kararının futbol federasyona bırakıldığını ifade etti. Açıklamalarında “TFF Başkanı Sn. Nihat Özdemir’le bugün bir görüşme yaptıklarını belirten Fahrettin Koca Liglerin devamının federasyonun kendi iradesiyle alacağı bir karar olduğunu bildirdik Salgında futbol coşkusunu erteleyen ve hayatta artık oyunun bazı kurallarının değiştiğini gören futbolseverlere sevgilerimi sunuyorum.” şeklinde açıklamalarda bulundu

Nihat Özdemir basın toplantısı düzenleyecek

Öte yandan Türkiye Futbol Fedarasyonu kritik yönetim kurulu toplantısı Çarşamba günü gerçekleştirilecek.

TFF’den yapılan açıklamada, gerçekleştirilecek yönetim kurulu toplantısının ardından Başkan Nihat Özdemir’in basın mensuplarına açıklamalarda bulunacağını bildirdi.

Açıklamalar şu şekilde : “Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Nihat Özdemir, 6 Mayıs 2020 Çarşamba günü yapılacak TFF Yönetim Kurulu toplantısının ardından video konferans aracılığıyla basın mensupları ile bir araya gelecek. Yeni tip koronavirüs salgını süreciyle ilgili saat 14.00’te açıklamalarda bulunacak olan Nihat Özdemir, daha sonra da gündeme ilişkin basın mensuplarının sorularına yanıt verecek.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: